Acer Projeksiyon Servisi

Acer Projeksiyon Servisi

acer-projeksiyon-servis

Acer projeksiyon cihazlar günümüzde ev,okul,kafe ve bir çok işletmelerde kullanılmaktadır. Projeksiyonların çalışma prensipleri ikiye ayrılır bunlar Lcd ve Dlp olarak sınıflandırılır.Günümüzde artık üç boyutlu projeksiyonlarda mevcut. Sunumlar,eğitimler veya eğlence için ideal bir hal almıştır. Fakat projeksiyonlar da diğer elektronik cihazlar gibi bakım isteyen cihazlardır.Acer projeksiyon servisi tarafından bakımları yapıldığı sürece düzgün çalışmaya devam eder. Bakımları geçirildiğinde ise anakart ve lamba ömürleri aşırı ısınmadan dolayı kısalmaktadır.

Acer Projeksiyon  Bakımı

Acer projeksiyon servis gereksinimleri cihazların kullanım alanına göre değişmektedir. Projeksiyonlarda lamba soğutma fanı vardır ve bu fanlar ortamın toz tutma oranına göre zamanla tıkanmakta ve arızalanmaktadır. Toz tutmuş fanlar zamanla gürültü yapmaya başlar üzeri toz tabakasıyla kaplanmış lamba ve optik lensler nedeniyle görüntüde bozulmalar da meydana gelir. Projeksiyonlarınıza bakım yapılması hem cihazınızın ömrünü uzatır hem de yüksek maliyetlerden kurtulmuş olursunuz.

Acer Projeksiyon Lambası Değişimi

Projeksiyon lambaları ikiye ayrılır biri en eski sistemle çalışan ve günümüzde de var olan yüksek voltajla çalışan civalı holojen lambalardır diğeri ise led teknolojisine sahip lambalardır. Her iki lambada aşırı ısı üretmelerinden dolayı belirli bir ömrü bulunmaktadır.  Ömrü dolan lambaların değişimini Acer servis hizmetlerimizden faydalanarak yaptırmanız mümkün.