Acer Ultrabook Servisi

Acer Ultrabook Teknik Servisi

acer-notebook-servis

Acer Ultrabook Teknik Servisi

Acer Ultrabook servis hizmetlerinde tecrübeli teknik servis ekibimiz sayesinde bizim için onarımlar artık çok hızlı ve kolay bir hal almştır. Acer Ultrabooklar üretim amacı gereği çok ince ve hassas yapılara sahiptir. Bu nedenle ekran-dokunmatik kırılması,kasanın yamulması ve arıza yapmaları sıradan notebooklara göre daha kolaydır.Arızalanan Acer ultrabookların servis hizmetini vermek ise bizim gibi işinde uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Ultrabookların anakartları çok küçük ve çok ince bir yapıya sahiptir. Donanımları anakartın üzerine tümleşik olduğundan dolayı anakart onarımları dikkat gerektirir. Bilinçsizce yapılan onarım denemeleri cihazlarına daha fazla zarar verebilir ve onarım maliyetleri yükselebilir.Acer servis hizmetlerinden düşük maliyetlerle kaliteli olarak faydalanmak için bize ulaşmanız yeterli.

Acer Ultrabook Bakım

Acer Ultrabook cihazların ince olmasının ayrıca diğer dezavantajı ise soğutucu ızgaranın ve fanın daha küçük olmasıdır.Sıradan notebooklara göre bakım periyotları daha kısa tutulmalıdır. Normal şartlarda bakımı yapılmayan cihazlar ortalama 1-3 yıl arasında sorun çıkarmaya başlarken ultrabooklar daha kısa sürede ısınmaya ve sorun çıkarmaya sebebiyet verebilmektedir. Acer servis tarafından bakımları yapılmayan veya darbe gören acer ultrabook cihazlar aşırı ısınma veya kılcal çatlaklar sonucu çalışmayı durdurabilir.

Acer Ultrabook Sıvı Teması

Sıvı teması olan acer ultrabook cihazların genel olarak klavyesi veya anakartı arızalanır. Unutulmamalıdır ki sıvı teması eden cihazlar çalışmaya devam edebilir ama çalıştırmadan önce bir daha düşünmelisiniz. Sıvı temas eden cihazlarda genel olarak arızalar hemen ortaya çıkmaz çünkü anakart üzerindeki iletkenler metalden yapılmıştır ve zamanla oksitlenip çürümeye başlarlar. Acer servis hizmetleri araştırmalarımız sonucu müşterilerimiz sıvı temas eden cihazları bir süre kurumaya bıraktıktan sonra tekrar kullanmaya devam ediyor fakat bu yanlış bir davranıştır.Özellikle ultrabooklarda batarya kapalı kasanın içindedir. Siz fişi çekseniz dahi anakart üzerindeki elektrik akımı devam etmekte ve sıvı teması olan entegrelerin bozulmasına sebep olmaktadır.Acer servisi tarafından 1-2 entegrenin değişimiyle eski haline gelebilecek cihazlar bu nedenle anakart değişimine kadar gitmekte ve yüksek maliyetler çıkarabilmektedir. Sıvı temas eden ultrabook cihazlarınızı fişten çekmenizi ve en kısa sürede servisimize ulaştırmanızı tavsiye ederiz.Bu sayede Sıvı temas eden parçalar değiştirilerek düşük maliyetlerde kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.